‹‹ 2021, February 26 (Friday) ››
‹‹ Web Navigation ›› Home Page
N
O
S
T
R
O
.
C
Z

Nostro

User name Password
FirstLast

SavourInteresting affairs

KamarádiFriends around me

2019-08-03

S Danečkem jsme si dali za cíl prolézt Jánošíkove diery u Terchové na Slovensku až do sedla Medzirozsutce a odsud zdolat vrcholek Malý Rozsutec s nad mořskou výškou 1344 m. Přijeli jsme do Terchové na parkoviště, kde vybírají 5euro a hned vyběhli do soutěsky. Chvílemi pršelo a chvílemi svítilo sluníčko, ale cesta byla bezpečná. Po svačince v sedle Medzirozsutce jsme zdolali vrchol Malého Rozsutce, na kterém si Dančo trénoval koukání přes dalekohled. Bouřka s kroupama nás přepadla zrovna při slézání dolů a zrovna v pasáži, kde je nataženo ocelové lano. Rychle jsme slezli, abychom byli dál od lana a přešli do lesa, ale to už téměř svítilo sluníčko a Dančo se cpal borůvkama. Zdolal cca 13km s převýšením 970 nahoru a dolů.

2018-08-22

Odjezd za Danečkem do Maďarska, Nagymaroše a pak rovnou na Premanturu do Chorvatska. Jede čistě pánská jízda - já, Dančo a Luky. Ubytování zajištěné není, trasa není jistá, jídlo taky ne. Nicméně, auto je plné člunů, madraček, dek, věcí na šnorchlování, opalování a řádění ve vodě.

2017-07-30

Toho dne odlétám na Island na trek v jižní části. Cílem je shlédnout Jökulsárlón, Skaftafell, Fjaðrárgljúfur, Þakgil, Hálsanefshellir u Reynisfjara, Dyrhólaey, treky Fimmvörðuhál a Laugavegur, Seljalandsfoss, Gjáin, Háifoss, Geysir a Strokkur, Gullfoss, Þingvallir atd. Levná letenka už je v kapse.

2017-07-03

Vyrážíme do Slovinska, do Julských Alp se podívat i s Danečkem. Cílem je pramen Soče - Izvir Soče, Triglav, krásné Korito Soče a pár přilehlých vodopádů: Slap Boka, Slap Virje. Pro Danečka, aby se vyřádil, zajedeme i k moři..

2016-09-02

Odlétáme z Katowic do Bergenu, města, kde prší 360 dní v roce. Chceme s bratránkem vidět kus Norska u Vossu - tedy hlavně západní část Hardangerviddy: Torfinnsheim, Trolltunga, Nyastolsfossen, Voringsfossen, Espelandsfossen apod. Do Katowic autem a v Norsku pouze trek a občas se přesunout na další místo stopem..

2015-05-04

Fotky a videa z Hintertuxu, kde jsme se s Lukasem sesli s Erikem a Pavlou jsou ke stazeni. Erikovo lyzovani bylo potechou oka pro ostatni cechacky na svahu. Par z nich se ptalo Erika, zda nepatri k nasemu olympijskemu tymu - ale to kvuli te sustakovce.. :)

2015-01-07

Předělal jsem hromadné nahravání fotek na portál, takže odteď už by další fotky měly přibývat mnohem rychleji - důkazem je ferata u Mittelbergu (Na horách => Alpy).

2013-07-17

Fotky ze Švajcu (Zermatt, Saas Fee..) už jsou ke stažení, ale pouze pro zúčastněné. Prosím Jirku, ať taky nasdílí ty svoje..